Školení SolidWorks

Začátkem prosince se čtveřice konstruktérů týmu CULS Prague Formula Racing vydala do Brna na intenzivní jednodenní školení v rámci podpory projektu Formula Student na ČZU, které nám zajistila společnost SolidVision – největší autorizovaný prodejce 3D CAD systému SolidWorks.

Školení bylo zaměřeno na osvojení novinek, nástrojů (SolidWorks Flow Simulation aj.) a prohloubení znalostí funkcí systému SolidWorks. Školení probíhalo v moderně vybavené školící místnoti v brněnské pobočce společnosti SolidVision. Od 8:00 do 16:00 se našim konstruktérům věnoval pan Peter Mayer. V rámci školení byly demonstrovány  především simulace pevnostního typu a simulace proudění tekutin, jejichž využití je nedílnou součástí návrhu a konstrukce nové generace studentské formule.

V současné době probíhá konstrukce nového monopostu. Třetí generace závodního monopostu formulového typu na České zemědělské univerzitě v Praze bude mít kompletně nový rám. Při návrhu karoserie se budeme více zaměřovat na aerodynamické prvky a můžeme prozradit, že koncepce čtyřválcového motoru, který je přeplňován kompresorem bude zachována. Více informací z konstrukce Vám přineseme začátkem příštího roku. Nyní si s námi připomeňte stavbu historicky druhé formule na ČZU díky časosběrnému videu, které jsme pro Vás sestříhali.