Polystyrenová jádra křídel od H-TIPOL Halašta

Není žádným tajemstvím, že v roce 2014 bude monopost našeho týmu obohacen o aerodynamické prvky – křídla. Výroba předních i zadních křídel však není jednoduchou záležitostí. Je třeba zohlednit různá hlediska při konstrukci, ale i samotné výrobě tak, abychom dospěli k optimálnímu finálnímu produktu.

Součástí karbonových křídel jsou polystyrenová jádra, která pro nás v rámci podpory projektu Formula Student na ČZU v Praze vyrobila společnost H-TIPOL Halašta – specialista na výrobu široké řady výrobků z pěnového polystyrenu.

Firma H-TIPOL Halašta byla založena bratry Zdeňkem a Milanem Halaštovými v roce 1996 po dlouholetých zkušenostech a praxi v tomto oboru. Oba dva podnikatelé započali svoji činnost jako fyzické osoby, podnikající na základě živnostenského oprávnění. Tenkrát jako provozovna sloužily prostory stodoly u rodinného domu v obci Zašová. V roce 1998 bylo rozhodnuto o koupi pozemku v místní rozvíjející se průmyslové zóně Luhy pro výstavbu nového objektu provozovny. Výstavba první etapy byla zahájena ještě téhož roku na podzim. První část nového objektu byla úspěšně zkolaudována v červnu roku 2000 a po nainstalování technologického zařízení se zde začalo vyrábět. Téměř ihned po dokončení první etapy se započalo s výstavbou druhé etapy. Tou je sklad a dílna pro finální kompletaci výrobků. Tyto nové prostory byly zkolaudovány a výroba v nich začala v prosinci 2001. Do této doby vystupovali oba podnikatelé víceméně samostatně. V roce 2000, po přestěhování do nové provozovny, byla mezi Zdeňkem Halaštou a Milanem Halaštou sepsána smlouva o společenství. Rovněž toho roku vytvořeno společné logo a od této doby vystupují oba podnikatelé společně pod jménem H-TIPOL Halašta – Zpracování polystyrenu.

Dnes je firma H-TIPOL Halašta prosperující organizací, která klade velký důraz na kvalitu svých výrobků a snaží se o co největší spokojenost svých zákazníků.

Zdroj: www.polystyren-halasta.cz

Za podporu projektu Formula Student na ČZU v Praze tímto děkujeme a těšíme se na další spolupráci!